Puree z brokułów z rybą w panierce z sezamu

Dziś zielone kwiaty, ale bezlitośnie zmiksowane.

Puree z brokułów

Sposób przygotowania:

W płaskim garnku rozgrzałam łyżkę tłuszczu i zeszkliłam na niej pokrojoną drobno cebulkę. Wrzuciłam umyte i podzielone na różyczki brokuły i dodałam tyle wody (może być wywar z warzyw jeśli masz własny), żeby prawie przykryła warzywa. Kiedy brokuły były półtwarde zmiksowałam wszystko. Dodałam szczyptę soli i szczyptę pieprzu. Można dodać kurkumę.

Panierka:

Sposób przygotowania:

Wlałam oliwę do miseczki, dodałam sól morską, pieprz oraz tymianek. Moczyłam w niej filet, obracając raz w jedną, raz w drugą stronę. Następnie obtoczyłam filet w sezamie.

Rozgrzałam piekarnik do 180 ° C. Rybę w sezamie piekłam 20 minut.

Smacznego!

Komentarze 17 komentarzy

Dołącz do dyskusji…

Komentarz jest wymagany

Podpis jest wymagany

Asniu, pytanie nie pasujace do postu – co myslisz o spozywaniu jogurtow naturlanych, gdzie zazwzyczaj nie jest podane czy sa zrobione z proszku. Codziennie rano jem taki jogurt z musli. Znasz jakies dobre/ zdrowsze zamienniki?

Super przepis 🙂 wypróbuję na pewno wkrótce.
Pozdrawiam

Witam Aniu! Domyslam sie, ze nie zawijalas ryby w folie, czy nie wysuszy sie za bardzo? Wspanialy przepis, jutro serwuje na obiad 🙂 Pozdrawiam!

Pani Aniu bardzo lubię Pani przepisy,ale pewnych produktów się nie łączy np.warzyw z rodziny kapusty, brokuły z rybą Serdecznie pozdrawiam.Ela
.

W przepisie jest sos sojowy A w opisie przygotowani brak. Dodac go do oliwy?

Sama robiłam wczoraj puree z kalafiora, więc i brokuł wydaje się super pomysłem. Dziękuję i na pewno wypróbuję 🙂

Bardzo fajny pomysł jednak brakuje mi w tych przepisach gramatury i kaloryczności. Są różne wielkości fileta, tak jak i brokuła i wielu innych a chciałabym wiedzieć ile kalorii spożywam. Byłoby fajnie jakby wzbogaciła Pani swoje przepisy o te dwie informacje. Pozdrawiam 🙂

Wygląda przepysznie! Wypróbuję niebawem 🙂
Aniu, czy mogłabyś napisać jakiś post na temat alergii na nikiel? Moja siostra dzisiaj dowiedziała się, że jest uczulona na nikiel, alergia objawiała się stanem zaplanym skóry, leczy się w zasadzie dość długo.. jak wiadomo nikiel jest wszędzie, więc jak go unikać? Gzie jego stężenie jest największe? Bardzo proszę o taki post albo o jakieś namiary na książki/artykuły na ten temat które możesz polecić.
POzdrawiam serdecznie Aniu!

Też mam alergie na nikiel. Nabawił się tego nosząc “tanie” kolczyki. Nie wiem, czy ja się leczy, ale ogólnie unikam taniej, metalowej biżuterii. Czasami uczulały mnie dżinsy,tzn. obecne tam guziki i te małe, metalowe punkciki. Mój patent: zaszycie ich materiałem, żeby nie było kontaktu ze skórą. I mam spokój.

Witam. Aniu, od kiedy natrafiłam na Twój blog kilka miesięcy temu naprawdę się zainspirowałam, zdrowe nawyki wchodzą mi w krew, testuję przepisy, a obwody maleją…:-) Mam pytanie nieadekwatne do tego postu, a mianowicie – co sądzisz u cukrze kokosowym? Szukam najlepszego dla mnie zamiennika cukru, a że lubię kokosy podobnie jak Ty:-) pozwolę sobie spytać… Pozdrawiam.

Jak najbardziej polecam cukier kokosowy 🙂

Pycha musi być,robię na obiad. Czy przy hashimoto można jest brokuly?

Ja teraz zaczynam się zastanawiać czy warto kupować nową książkę z przepisami skoro Ania wrzuca później te przepisy na bloga…