Trening 20 minutowy na mięśnie brzucha + skakanka :)

Umięśniony, płaski brzuch to zasługa wykonywania systematycznie ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie, spalają tkankę tłuszczową oraz potrzebna jest do sukcesu odpowiednia  dieta- zdrowa dieta!

Bez połączenia wszystkich tych czynników jednocześnie, trudno będzie poprawić wygląd brzucha 🙂

Istnieje wiele sposobów, treningów, tak zwanych- schematów treningowych, kształtujących ładny brzuch. Zaproponuje Wam trening aerobowy, czyli spalający tkankę tłuszczową z ćwiczeniami wzmacniającymi.

Rozgrzewka- SKAKANKA:

20 sekund- skakanka

10 sekund- przerwy

8 serii

Ćwiczenie 1

Połóż się na podłodze, lub na jakimś materacu i wykonuj pełne brzuszki z rękoma z tyłu głowy, bądź wyprostowane, tak jak na zdjęciu.

OL6A5724OL6A5723

20 sekund

10 sekund- przerwy

8 serii

Ćwiczenie 2

Połóż się na plecach, nogi pionowo, wykonaj  ćwiczenie starając się aby dłonie były skierowane do stóp. Pamiętaj o wydechu.

OL6A5727OL6A5726

20 sekund

10 sekund- przerwy

8 serii

Ćwiczenie 3

Połóż się na boku opierając na łokciu, nogi lekko ugięte, ręka na górze położona na biodrze. Podnosimy biodra w górę (tak aby całe ciało było w lini prostej),  opierając się na zgiętej ręce i napinając mięśnie i opuszczamy .biodra w dół

OL6A5730OL6A5731

20 sekund

10 sekund- przerwy

8 serii

Ćwiczenie trudniejsze- leżenie na boku, podpierając się na wyprostowanym ramieniu  (jak na zdjęciu).

OL6A5728

20 sekund

10 sekund- przerwy

8 serii

Ćwiczenie 4

W leżeniu na plecach ramiona przenieś za siebie  i oprzyj na podłodze. Ugięte w kolanach nogi unieś. Prostuj nogi, trzymając cały czas je nad ziemią, mięśnie napnij- powrót do pozycji wyjściowej.

OL6A5732OL6A5733

20 sekund

10 sekund- przerwa

8 serii

Należy zaznaczyć, że ćwczenia na mięśnie brzucha dość mocno obciążają kręgosłup, kark i przeznaczone są dla osób, które nie mają schorzeń kręgosłupa i które nie posiadają żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń. Jeśli w Twoim przypadku występują jakiekolwiek przeciwwskazania do ćwiczenia, lub podejrzewasz, że mogą występować, nie rozpoczynaj treningu bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą.

Pamiętaj, wykonuj  w ciągu 20 sekund tyle powtórzeń na ile jest to możliwe… w każdym następnym treningu staraj się zwiększyć ilość  powtórzeń 🙂

(zdjęcia www.witoldkwiecinski.com )

Komentarze 6 komentarzy

Mam pytanie-jakie ćwiczenia na płaski brzuch jeśli mam pracę siedzącą i ostatnio odczuwam bóle kręgosłupa. Zadnych poważnych schorzeń kręgosłupa nie mam, jedynie chyba brak ruchu, no i b. słabe mm brzucha . Od porodu minęło już 1,5 roku ale przyznaję że trochę się zaniedbałam. Gdy próbuję ćwiczyć szybko się zniechęcam bo czuję kręgosłup a nie brzuch. Będę bardzo wdzięczna za radę.

Aniu ile razy najlepiej wykonywac w tyg takie cwiczenia zeby przynosilo efekty? wiem systematycznosc najwazniejsza 😉 ale 7 dni w tyg raczej nie dam rady 🙂

Witam,
Kasiu, po 1-wsze trzeba pamiętać, że ruch to zdrowie, jeśli chodzi o takie ćwiczenia, są to akurat przykładowe. Należy je urozmaicać i zmieniać (żeby nie było nudno :)) Myślę,że 3 razy w tygodniu 🙂 oczywiście zależy czy trenujesz cokolwiek, czy właśnie zaczynasz swoją przygodę ze sportem?
Pozdrawiam
Ann

Witaj Aniu, może włączymy te ćwiczenia do naszych postanowień z M.
Jak myślisz damy radę? W końcu brzuszek najważniejszy…
pozdrawiam serdecznie

Bardzo fajne ćwiczenia i cały blog 🙂 Na tym zdjęciu w bluzie wygląda Pani na taką chudziutką i zgrabniutką 😀 Sądząc po tym, że Pani pewnie sporo trenuję i zdrowo się odżywia nie ma się w sumie co dziwić 🙂 Dzięki temu, że Pani dodaje różne informacje na temat zdrowego żywienia i różne ćwiczenia oraz te zdjęcia widzę, że efekty mogę być BARDZO zadowalające. Czekam na więcej ćwiczeń ! Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze z piłką stabilizacyjną, oraz liczę na jakiś świetny przepis na deser, POZDRAWIAM GORĄCO 🙂

dziękuję bardzo:) trening + dieta-> zdrowa dieta =SUKCES, trzeba o tym pamiętać. Faktycznie trenuję dużo (jestem w Reprezentanktą Polski), ale uważam, że dla chcącego nic trudnego 🙂 Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam ceipło 🙂

Comments are closed.