Healthy Mom – nowość w aplikacji, bezpieczny powrót do formy po porodzie

Dziś mam dobrą wiadomość dla młodych mam 😉

W mojej aplikacji Diet & Training by Ann znajdziecie nowe zestawy treningowe dedykowane właśnie Wam! >> https://dieta.hpba.pl/treningi

Program HEALTHY MOM jest dla tych z Was, które poczuły, że czas zrobić coś tylko dla siebie

A pamiętajmy – szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 🙂

Specjalnie z myślą o Was, stworzyłam zestaw starannie dobranych ćwiczeń, które w całkowicie bezpieczny sposób pozwolą na spokojny powrót do formy po porodzie.

Każda z Was przeszła po porodzie niemałą przemianę i mimo, że czujecie się ciągle zmęczone zapewniam Was, że WARTO powoli i roztropnie (z głową) wracać do aktywności fizycznej.

Dzięki temu zyskacie nową, tak niezwykle potrzebną w tym intensywnym okresie energię, więcej pewności siebie i siły.

 

Dzięki treningom Healthy Mom można:

  • szybciej wrócić do formy

  • zyskać mnóstwo energii

  • uniknąć depresji poporodowej

  • polepszyć jakość snu

  • rozładować stres

  • poprawić nastrój

 

 

Niestety w praktyce często jest tak, że chcemy szybko coś “ze sobą zrobić” i decydujemy się na intensywne ćwiczenia, ufając przypadkowo napotkanym w Internecie treningom.

Pamiętajmy, że w naszym ciele zaszło mnóstwo zmian i jest ono teraz szczególnie delikatne i wrażliwe. Każdy podjęty wysiłek ma wpływ na to, w jaki sposób będzie się ono regenerować.

Chciałabym, abyście zwróciły uwagę na sposób wykonywania ćwiczeń. Moja propozycja to krótkie treningi, podstawowe ćwiczenia z większą ilością powtórzeń.

Starajcie się, aby podczas trenowania z nikim się nie ścigać i nie porównywać.

 

Dajcie sobie czas, bądźcie dla siebie cierpliwe.

A program Healthy Mom będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem. Jestem o tym przekonana.

 

Kiedy najlepiej zacząć? Po porodzie naturalnym, już po 6 tygodniach po porodzie można powoli wracać do aktywności fizycznej, ale tylko wtedy, gdy lekarz prowadzący wyrazi taką zgodę. Kobiety po cesarskim cięciu mogą zacząć ćwiczyć najwcześniej około 12 tygodni po porodzie, również za wyłączną zgodą lekarza. Na temat powrotu do aktywności fizycznej po ciąży pisałam również tutaj >> https://hpba.pl/aktywnosc-fizyczna-po-porodzie/

 

Pobierz aplikację z nowym planem treningowym

 

Komentarze 2 komentarze

Dołącz do dyskusji…

Komentarz jest wymagany

Podpis jest wymagany

W jaki sposób treningi Healthy Mum pomagają uniknąć depresji poporodowej?

Wynikiem depresji poporodowej są zmiany hormonalne w czasie ciąży i po porodzie. Badania dowodzą, że ćwiczenia fizyczne znacznie wspomagają lub zapobiegają m.in. depresji, otyłości oraz jej konsekwencjom (np. cukrzycy). Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego nasze ciało wytwarza hormon o nazwie endorfina, na pewno o niej wielokrotnie słyszałaś :). Jest to hormon szczęścia. Co więcej, osoby aktywne fizycznie mają więcej energii do działania, a treningi bez wątpienia poprawiaj samoocenę, dają poczucie kontroli nad własnym ciałem, wpływają dobroczynnie na psychikę i to też pokazały badania.