szybkie_gotowanie

Jak szybko uwinąć się z gotowaniem na dwa dni?

Często pytacie mnie, jak pogodzić bycie mamą, żoną, znaleźć czas na pracę, trening, regenerację, a przy tym dobrze się odżywiać! Dla mnie podstawą jest dobra organizacja. W przypadku diety zawsze dbam o to, żeby mieć przygotowane posiłki na kilka dni do przodu. Pozwala mi to zaoszczędzić dużo czasu, a w takie dni, kiedy jestem od rana do wieczora “na nogach” nie sięgam po wszystko, co akurat mam pod ręką, a wybieram pełnowartościowe, przygotowane już posiłki 🙂 Jeżeli jednak jestem w podróży, a samodzielne przygotowywanie posiłków jest znacznie utrudnione, korzystam z mojego cateringu Super Menu.

Do realizacji moich planów sięgam po aplikację Diet & Training by Ann, bez której nie wyobrażam już sobie funkcjonować! Dzięki aplikacji mam wszystkie przepisy w jednym miejscu, mogę w łatwy sposób wymieniać składniki na te, które mam w kuchni, lub po prostu mam na nie ochotę, a także kopiować posiłki na kolejne dni. Dużym plusem jest również automatycznie generowana lista zakupów, dzięki czemu zakupy w sklepie spożywczym przebiegają znacznie szybciej. Dziś przedstawię Wam kilka sposobów na to, w jaki sposób szybko przygotować i zaplanować posiłki na dwa dni z aplikacją Diet & Training by Ann 🙂

 

Funkcja kopiowania całodniowego jadłospisu

Jeżeli chcę przygotować dokładnie takie same posiłki na dwa dni, to korzystam z funkcji kopiowania wybranego dnia w aplikacji. Wystarczy kliknąć napis “Kopiuj na jutro”, który znajduje się na dole każdego, dziennego jadłospisu.

 

kopiowanie_dnia

 

I gotowe! Kolejnego dnia wyświetla się dokładnie taki sam jadłospis 🙂

Podczas przygotowywania posiłków na dany dzień podwajam ilość składników, a gotowe danie dzielę na dwie porcje.

 

Funkcja wymiany pojedynczego składnika

Staram się również zwracać uwagę na to, aby nie marnować produktów, które już mam w swojej kuchni. W tym przypadku pomocna jest funkcja wymiany konkretnego składnika, dzięki czemu produkt w danym posiłku mogę wymienić na inny spośród proponowanych.

Należy wejść w szczegóły posiłku, klikając ikonę strzałki po prawej stronie, a następnie kliknąć ikonę dwóch strzałek obok nazwy produktu, który chcecie wymienić. Pojawia się lista proponowanych zamienników, gdzie należy kliknąć ikonkę strzałki obok produktu, który chcecie wykorzystać i pojawia się on w Waszym menu, w ilości dopasowanej do kaloryczności posiłku.

 

wymiana_skladnika

 

Funkcja wymiany pojedynczego posiłku

Kiedy nie mam ochoty na dany posiłek lub po prostu nie mam w kuchni żadnych produktów potrzebnych do jego przygotowania, korzystam z funkcji wymiany całego posiłku. Wystarczy kliknąć napis “Wymień posiłek”, który znajduje się pod każdym daniem, a następnie ikonę strzałki przy posiłku, na który się zdecydowaliście.

 

wymiana_dania

 

Tworzenie listy zakupów

Po dostosowaniu swojego jadłospisu do własnych preferencji i potrzeb przechodzę do generowania listy zakupów. 

Na początek klikam ikonę listy w prawym, górnym rogu, dalej zaznaczam zakres dat, na jaki chcę wygenerować listę zakupów i klikam “Pokaż listę”.

Jeżeli dany produkt mam już w kuchni, zaznaczam to w aplikacji klikając kwadracik obok nazwy produktu i automatycznie pojawia się on w rubryce “Kupione”. Dzięki temu mogę kupić tylko składniki, których naprawdę potrzebuję 🙂

 

lista_zakupow

 

Jeżeli chcecie wydrukować dietę lub listę zakupów, wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie internetowej aplikacji TUTAJ.

W celu wydruku diety należy zjechać na sam dół każdego dziennego jadłospisu i kliknąć napis “Drukuj”, a następnie zaznaczyć odpowiedni zakres dat (najlepiej skorzystajcie z przeglądarki Google Chrome, dzięki czemu jakość wydruku będzie najlepsza).

 

drukuj

 

Gotowanie z aplikacją znacznie ułatwia mi przygotowanie i planowanie posiłków na kolejne dni, dlatego zachęcam Was do wypróbowania wspomnianych wyżej funkcji. 

Pierwsze zakupy produktów spożywczych z listy w aplikacji mogą okazać się droższe, ponieważ musicie zaopatrzyć się w różnego rodzaju kasze, makarony, orzechy. Jednak pamiętajcie, że są to produkty kupowane w większych opakowaniach, które wykorzystacie również później, w kolejnych jadłospisach, a na liście zakupów będziecie mogli oznaczyć je jako “Kupione”, dzięki czemu koszt kolejnych zakupów spożywczych będzie znacznie niższy 🙂

 

Jeżeli zależy Wam na maksymalnym oszczędzaniu to mam dla Was poradę. W przypadku pojawienia się na liście zakupów np. dwóch rodzajów kaszy czy owoców, możecie skorzystać z funkcji wymiany pojedynczego produktu i wymienić go na ten sam rodzaj. Dzięki temu będziecie mogli kupić tylko jeden rodzaj kaszy i jeden rodzaj owocu 🙂 Nie zapomnijcie, po dokonaniu zmiany, o odświeżeniu listy zakupów, aby korekty były w niej widoczne.

To samo polecam, jeśli zależy Wam na szybkim przygotowaniu posiłków! Jeżeli danego dnia w jadłospisie pojawiają się dwa rodzaje kasz to wymieńcie je na ten sam rodzaj i ugotujcie za jednym razem. Mniej gotowania i mniej zmywania 🙂 

Kolejna wskazówka dla osób, które chcą przygotować posiłki na kilka dni, ale niekoniecznie jeść je kilka razy z rzędu. Możecie ugotować np. 4 porcje danego posiłku, a część z nich przechowywać w lodówce/zamrozić w słoiku i spożyć nawet kilka dni później. Polecam takie rozwiązanie zwłaszcza w przypadku posiłków, które szczególnie Wam zasmakowały. 

 

To jeszcze nie wszystkie funkcjonalności, jakie możecie znaleźć w aplikacji! Zachęcam Was do wypróbowania funkcji dodawania potraw do “Ulubionych”.

Jeżeli dany posiłek przypadł Wam do gustu, przepis możecie mieć zawsze pod ręką dodając do go “Ulubionych”, poprzez kliknięcie ikony serduszka w prawym, górnym rogu każdego posiłku.

 

produkty ulubione

 

Posiłki dodane do “Ulubionych” znajdziecie w “Książce kucharskiej” w prawym górnym rogu ekranu.

 

Ulubione

 

Mam nadzieję, że tak jak mi, aplikacja pozwoli Wam zaoszczędzić czas spędzony w kuchni, a przede wszystkim pomoże w utrzymywaniu prawidłowych nawyków żywieniowych na co dzień 🙂

Komentarze 2 komentarze

Dołącz do dyskusji…

Komentarz jest wymagany

Podpis jest wymagany

Planowanie posiłków jest ważne, mało kto ma dziś czas, żeby każdego dnia od podstaw przyrządzać wartościowe posiłki. Moim zdaniem najlepszy patent na przechowywanie płynnych, gotowanych posiłków to użycie słoików. Wystarczy wlać gorącą zupę, zakręcić słoik, odstawić pokrywką do dołu i gotowe. Zupę albo gulasz czy leczo można przechować w lodówce przez kilka dni.