Popraw pracę wątroby. Jak?

Nie każdy z nas ma to szczęście mieszkać poza miastem, oddychać świeżym, wiejskim powietrzem, jeść świeże warzywa i owoce, codziennie rano podbierać kurom jajka i kupować mięso od sąsiada rzeźnika. Znaczna większość ludzi żyje w dużych miastach, wdycha spaliny i inne zanieczyszczenia powietrza jak, a zakupy spożywcze robi w supermarketach, na półkach których znajdują się importowane warzywa i owoce, a w lodówkach mięso nieznanego pochodzenia.

Często też decydujesz się na gotowe produkty, żeby oszczędzić czas na gotowaniu. Takie wybory podyktowane są brakiem czasu. Wydaje się, że to niewinne grzeszki, ale prowadzą do wielu szkód, a cały problem spada na naszą wątrobę. Większość z nas nawet nie wie, że ma z nią problem, bo nie odczuwamy bólu. Jeśli zaczynamy odczuwać dyskomfort najczęściej jest już za późno, bo ból doskwiera dopiero od momentu, kiedy jest zainfekowane aż 70% tego narządu.

Badania wykazują, że tylko jedna na 100 000 osób ma w pełni zdrową wątrobę.
Myślisz, że należysz do szczęśliwej mniejszości?

Jeśli jednak pijesz alkohol, słodzone napoje, spożywasz produkty przetworzone i bierzesz leki, to powinieneś przeczytać ten artykuł!

O tym jak jej wspomóc pracę wątroby pisałam już TUTAJ.
Dzisiaj napiszę o produkcie, który może znacznie odciążyć wątrobę.

Jak często dokucza Ci zmęczenie i ospałość?
Masz problemy z koncentracją?

Zacznij dbać o wątrobę, zanim będzie za późno. Przede wszystkim zwracaj uwagę co kupujesz do jedzenia, bo większość produktów zawiera wzmacniacze smaku, stabilizatory, konserwanty i inne szkodliwe substancje. Wszystkie trafiają do wątroby, a ta nieustannie pracuje nad tym, żeby nas odtruć. W ciągu minuty oczyszcza półtora litra Twojej krwi ze wszystkich zanieczyszczeń środowiskowych.

Nie wszystko stracone! Możesz przeprowadzić domową kurację dzięki której odbudujesz komórki wątroby. Wystarczy wprowadzić do jadłospisu OSTROPEST PLAMISTY, czyli sylimarynę (źródło flawonoidów, czyli grupa organicznych związków chemicznych) pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z łupin nasiennych. Jej działanie jest silne i skuteczne. Wykorzystuje się ją również w leczeniu marskości wątroby i stanów przewlekłego jej zapalenia. Leczenie farmakologiczne wątroby to błędne koło, ale ostropest plamisty pomoże Ci w naturalny sposób.

Ekologiczna uprawa ostropestu plamiastego jest bardzo kosztowna, ale jeśli chcemy sobie pomóc i nie wyrzucać pieniędzy w błoto, to powinniśmy kupować jedynie produkt dobrej jakości. Wystrzegaj się zatem produktów niewiadomego pochodzenia i najtańszych ofert, bo pewnie wydasz pieniądze, a nie będzie z tego żadnego pożytku. Wybieraj pełne ziarna o największej zawartości Sylimaryny, uprawiane bez chemikaliów, co kosztuje wiele pracy. Zwróć uwagę by były oczyszczone z larw i odchodów owadów i poddane kontroli laboratoryjnej, więc nie zawierające salmonelli, E.Coli, aflatoksyn, drożdżaków, pleśni i innych drobnoustrojów.

Upewnij się, że nasiona są  świeże, co zwiększy przyswajalność, a zatem i skuteczność! Tylko ostropest biologicznie aktywny jest w stanie pomóc Twojej wątrobie się zregenerować.

Szybko zauważysz efekty, czyli wróci Ci energia, zaczniesz szybciej spalać tłuszcz, oczyścisz tętnice ze złego cholesterolu i dostarczysz więcej tlenu do komórek

Jakie jeszcze produkty pomagają w regeneracji wątroby?

  • Sok z cytryny – oczyszcza krew z toksyn, działanie bakteriobójcze i grzybobójcze krwi.
  • Kapusta, kalafior, brokuły – zawierają dużo siarki, która stymuluje pracę wątroby
  • Awokado – źródło glutationu, zawiera dużo witaminy E silnego przeciwutleniacza, który rozbraja wolen rodniki tlenowe.
  • Buraki – zawierają betainę
  • Pokrzywa – zioło oczyszczające krew, usuwa substancje toksyczne z krwi
  • Kwiat krwawnika – czyści krew i wspomaga funkcjonowanie wątroby.
  • Zdrowe tłuszcze – masło klarowane, olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej lniany
  • Mniszek lekarski, łopian – usuwa toksyny z przewodu pokarmowego i z krwi.
  • Miodla indyjska, inaczej drzewo Neem – działa przeciwgrzybicznie  i przeciwwirusowo , oczyszcza krew.
  • Należy pamiętać również o  dokładnym przeżuwaniu pokarmów i o odpowiedniej kolejności spożycia. Proces detoksykacji można zwiększyć również poprzez pocenie się (regularny sport, sauna)

Zdrówka!

Komentarze 8 komentarzy

Dołącz do dyskusji…

Komentarz jest wymagany

Podpis jest wymagany

Aniu świetny artykuł. Jestem w drugim trymestrze ciąży i mam kłopoty właśnie z wątrobą. Czy ostropest plamisty można przyjmować w ciąży? Pozdrawiam serdecznie!

Aniu, czy ostropest plamisty ma taką właściwość jak siemię lniane? Wiem, że ten drugi należy mielić tuż przed konsumpcją, bo w innym wypadku cenne związki się utleniają… Czy ostropest warto kupować od razu zmielony i dodawać go do sałatek czy jogurtu w tej formie? Będę wdzięczna za podpowiedź 🙂

Codziennie sok 250 ml soku z selera naciowego, rano przed jedzeniem! Polecam poczytać posty, posłuchać podcastów Anthoniego Williama ( Medical Medium). Otworzy to oczy na wiele dolegliwości zdrowotnych.

Moim zdaniem lepiej nie mieć żadnych problemów z wątrobą. Ale jak już się ma owe problemy. Można w jakimś stopniu skorzystać z pani podpowiedzi. I zwiększyć spożywanie sugerowanych przez panią produktów.