Wakacyjny power koktajl z guaraną

W okresie letnim, owocowo-warzywne stragany uśmiechają się do nas szeroko ;). Odwzajemniajmy uśmiech zdrowymi zakupami :), by potem z równie dużą radością przygotować szybkie, ale pożywne posiłki, a także przekąski lub odżywcze koktajle.

W lecie dodaję dużo więcej przepisów na mieszanki koktajlowe, ponieważ wiem, że je lubicie i właśnie teraz dostaje o nie najwięcej próśb.

W letnie dni, nie lubimy stać za długo w kuchni, potrzebujemy jednak energii, aby funkcjonować na pełnych obrotach. Moja propozycja na power koktajl truskawkowo-arbuzowy z guaraną, która jest jednym z najlepszych źródeł kofeiny w przyrodzie – jej zawartość w owocach sięga od 3 do nawet 6%. Efekt działania guarany jest podobny do kawy, natomiast utrzymuje się dłużej.
Guarana wykazuje szereg korzystnych efektów dla naszego organizmu,  m.in. takich jak niwelowanie zmęczenia, zwiększenie wytrzymałości fizycznej, zdolności koncentracji, wspomaganie pamięć długotrwałej, a także może wpływać na poprawę ogólnego samopoczucia. Jednocześnie kofeina zawarta w owocach guarany wspomaga redukcję nadmiernej masy ciała, działa antyoksydacyjnie oraz przeciwbakteryjnie. Dodatkowo związki takie jak teobromina i teofilina znajdujące się w owocu wspomagają działanie kofeiny.

Guarana stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie spożywają kawy, a jednocześnie szukają źródła pobudzenia.

Wszystko zblendować i gotowe;)

Komentarze 8 komentarzy

Dołącz do dyskusji…

Komentarz jest wymagany

Podpis jest wymagany

Aniu, rozniez ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie… co z przyjmowaniem guarany w przypadku karmienia piersią? Można? Dziecko zaśnie? 😉

Aniu, co sądzisz o piciu jednej szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej dziennie? Podobno to jest najlepszy sposób na nawodnienie organizmu

Ale świetny pomysł z ta guaraną! Przyda się taki naturalny „kop”, ponieważ w upalne dni, rzeczywiście czasem na prawdę trudno jest wykrzesać z siebie energię.

A u mnie dzisiaj słodkości, które można zjeść bez wyrzutów sumienia, czy uszczerbku dla figury.???

Aniu, w Twojej książce ”Zdrowe gotowanie by Ann” proponujesz na śniadanie w lipcu kaszę gryczaną na słodko. Pisałaś jednak, że warto jeść śniadania białkowo-tłuszczowe, a węglowodany na II śniadanie. Czy w takim razie lepiej wybrać coś innego?

Tak jak wszędzie podkreślam – każdy organizm jest inny. Trzeba obserwować siebie.

Czy można spożywać guarane przy karmieniu piersią? Wychodząc z założenia, że unika się kawy, aby unikać niedoboru żelaza…

Aniu, rozniez ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie… co z przyjmowaniem guarany w przypadku karmienia piersią? Można? Dziecko zaśnie? 😉